Mazan

Mazan

Mazan


Mazan je 4 ročný psík typu Bull, ktorý mal to štastie a bol adoptovaný. Píšem, že mal to šťastie pretože stršne vela Bull psov končí v útulkoch a väčšina tam svoj život aj dožije. Mazan však nie je tento prípad. Aj keď nemal zrovna jednoduchú povahu, lebo mu ľudia v minulosti očividne ubližili ale majitelia sa rozhodli a dotiahli to do úspešného konca a z Mazana je pohodový socializovaný psíček ako na ľudí tak na psov....kým sa mu teda niekto drzo nedotkne boľavého miesta :D .

Naše cesty sa spojili na akcii Dog Days kde som mala stánok o dornovej metóde a chceli ho skontrolovať. Mazanovi som sa hneď z úvodu veľmi nepáčila a hneď mi vysvetlil, že na jeho panvu hocikto len tak klásť ruky nebude. Ale naveľa naveľa za pomoci pamlskov a odhodlania majiteľov sme ju ohmatali a zistili posun panvy, krížovej kosti a aj posledného bedrového stavca. A tak teda dnes prišli na dornovku.

Kedže sympatie k mojej osobe sa nezmenili bola to z mojej strany celkom zaujímavá terapia. Bohužiaľ mala som 2 týždne dozadu zranenie na ruke kedy sa jedna moja pacientka bez varovania rozhodla terapiu ukončiť mojou likvidáciou. Naštastie to nebolo nič vážne ale opatrnosť a vnútorný strach ešte zostal a Mazan to vycítil a využil. Nakoniec sme to ale zvládli bez náhubku za využitia skvelých pamlskov od MLS :D. Kupodivu okrem vyššie spomínaných posunov nemal problém ani v kĺboch, ani v krku, bez potreby nejakej masáže. Panvu a zvyšok sme napravili, uvolnili a za mesiac nás čaká kontrola, dúfam, že už bez strašenia terapeuta :D .