Tysi

Tysi


Tysi celým chovným menom Szalais Tornado Junior je 9,5 ročný Amstaff. Nežný svalnáč, ktorý doteraz nikdy netrpel problémami s pohybovybovým aparátom. Jeho problém vznikol náhle bez predošlého úrazu. Jedného dňa sa dostavili bolesti v zadnej panvovej končatine, ktoré sa prejavovali ako keby kŕčom, dvíhaním nohy. Pri návšteve veterinára a palpácii chrbtice bol diagnostikovaný problém v bedrovo krížovej oblasti (L-S). Pre podozrenie na problém s platničkami bol odoslaný na lepšie vybavenú kliniku na MRI vyšetrenie, no kedže sa jeho problém nejavil až tak vážny odporučili najskôr nasadenie analgetík a myorelaxantív, ktoré krásne zabrali a po pár dňoch už Tysi nejavil žiadne známky bolestivosti.

Majiteľka psíka však nechcela nič podceniť a preto ma na odporúčanie známej kontaktovala, aby predišla opätovnému navráteniu problému. S chrbticou a platničkami nie su žiadne žarty a podobné prípady aj po odznení príznakov treba brať veľmi vážne, lebo do budúcna stačí opäť zlý pohyb a problém sa prinavráti ba až zhorší. A tak sme sa jedného dňa stretli a podstúpili celotelové ošetrnie psíka.

Tysi bol spočiatku trošku nedôverčivý no keď zistil, že sa vlastne jedná o masáž veľmi rýchlo a ochotne začal spolupracovať a uvolňovanie svalstva si užíval až natoľko, že podriemkával a pri otočení na druhú stranu sme ho museli budiť. Bolestivé problémové miesto pekne ukázal, mal v danej oblasti zatuhnutia a posun lumbálneho stavca, posun panvy a krížovej kosti. Všetko sme s maximálnou spoluprácou navrátili, uvolnili. Okrem týchto posunov a klasických zatuhnutí svalov iné posuny kostí nemal. Po skončení sa ani nezodvihol a spokojne spal ďalej :) . Pri rozhovore ako mohlo k mechanickemu posnu dojsť sme usúdili, že asi pri hre s mladším spolubývajúcim, ktorý ho bočnými nárazmi nešetrí, prípade naozaj jeho zlý pohyb.

Pár dní po terapii ma majiteľka kontaktovala so slovami, že na Tysim vidno, že sa mu veľmi uľavilo a má sa lepšie. Ďakujem veľmi pekne za spätnú väzbu, ktorá je pre túto prácu veľmi dôležitá.