Gordon

Gordon


Gordon je 5 ročný kríženec, ktorý bol ako šteniatko nájdený vyhodený v járku pri ceste a následne adoptovaný svojou majiteľkou. Je veľmi aktívnej hravej povahy čo mu mnohokrát prináša rôzne úrazy hlavne z nepozornosti. Jeho majiteľka mu z hladiska jeho talentu priťahovať neštastné náhody zabezpečuje pravidelné preventívne ošetrenia dornovou metódou. Stretávame sa pravidelne už vyše roka.

Naše prvé stretnutie bolo čisto preventívne, no už vtedy odhalilo posun panvy a atlantooccipitálneho spojenia. Gordon je typ klienta, ktorý musí všetko patrične komentovať, takže pri zisťovaní posunov sa nemusím riadiť hmatom postačuje sluch a intenzita blblania :). Jar 2016 mal prvý vážnejší úraz kedy ho pach hárajúcej fenky zaujal natolko, že neposlúchol príkaz paničky vrátiť sa a vydal sa po stopách sledovať fenku, otočil sa až na posledné hlasné zakričanie, no telom pokračoval v ceste a tym si nevšimol, že je pred ním vyhrabaná diera do ktorej skočil naprázno a spadol až zadunelo. Pri následnej dornovke bola zistená dislokácia ramenného kĺbu a posun vo vyššie spomínanom atlantooccipitálnom spojení. Keď už jeho pohyb začal byť čistý a regenerácia natiahnutých mäkkých tkanív bola ukončená počas presunu s paničkou v aute museli prudko brzdiť kvôli vzniknutej nehode čo sôsobilo, že Gordona prudko hodilo o predné sedadlo a spadol. Jeho problémy sa týmto vážnym úrazom obnovili. Pri dornovke som opäť zistila dislokované rameno a výraznú blokádu krčnej chrbtice. Tieto problémy sa s ním odvtedy ťahajú...  Tomuto úrazu sa dalo zabrániť keby bol Gordon pripútaný aj pri ceste na krátke vzdialenosti po vozovke, lebo naozaj nikdy neviete čo sa môže stať.

Jeseň a zima 2016 boli bez úrazu,  stretli sme sa až vo februári 2017 kedy sa rozhodol rozoberať počas paničkinej neprítomnosti botník, ktorý to neustál a padol, pričom pri páde Gordona poradil a mal bolestivé rebrá a jednu stranu panvy. Po regenerácii sme na konci februára spravili ošetrenie no okrem jemne posunutej panvy mal všetko na svojom mieste :).

Kľud od zranení trval len mesiac, dnes pri zoskakovaní z auta zle doskočil, zareval a odmietal chodiť na labku. Cez deň to celkom rozchodil ale preventívne ho panička ku mne večer doniesla a absolvovali sme rýchle skúmenie zranenej končatiny. Takže podvrtnutý karpálny kĺb a opätovne vyhodený krk, na ktorý hneď zareagoval hlasným zakričaním. Opäť sa mu úraz z autonehody obnovil. Takže som čiastkovo kĺby usadila a čaká ich znova obmedzený pohybový režim pre regeneráciu tkanív.