Arabel

Arabel


Dňa 27.1.2017 sme absolvovali návštevu južných častí západného Slovenska. Naša prvá návšteva bola u valacha ST Arabela. Terapia bola hlavne z prevenčných dôvodov, ale majiteľka hľadala aj príčinu neochoty nacválať správne na jednu ruku. Valaštek je veľmi milí a komunikatívny koník, pracovalo sa s ním ukážkovo.

Terapia ako vždy začínala základom Bowenovej masáže, ktorá nám presne ukáže svalové zatuhnutia a problémy, ešte však predtým, cestou na jazdiareň nám neunikla príčina neochoty práce na jednu ruku - výrazne zrotovaná panva, ktorá sa okrem pohladu zozadu kde výškové rozdiely vidno voľným okom dá zistiť aj podla dĺžky krokov zadných nôh na rovnej stene. Konkrétne u Arabela to bola pravá strana panvy hore a aj dopredu a následne z tohoto posunu zapríčinené kompenzačné zmeny, a to tuhosť a blokády v lumbálnych stavcoch, energetické a svalové blokády v krku a lopatkách. Je to až neuveriteľné koľko vecí a posunov môže z rotácie panvy vzniknúť. Z dlhodobých skúseností kolegov z Nemecka kompenzačné zmeny z posunu panvy končia až v sánke - jej posunom a artrózou čeľustného kĺbu, takže naozaj preventívne ošetrenia sú vždy na mieste.

Arabel si odstrňovanie posunov a zatuhnutí užíval, bol veľmi pozorný a spolupracoval. Blokády krásne spracuvával - prežúvaním a extrémnym zívaním :). Kone touto formou púštajú ako fyzické, tak psychické bloky. O to je krajší pohlad terapeuta na koňa, ktorý sa ich ochotne vzdáva, vypúšta a počas terapie relaxuje. Napomohla tomu aj naša novinka - AKUPRESÚRNA RELAXAČNÁ MASÁŽ, ktorú sme vyskladali na základe uvoľnujúcich akupunktúrných bodov na ktoré koňe vďaka veľkej citlivosti na svoje telo reagujú veľmi rýchlo a vynikajúco fungujú na každého koňa.