Lucky

Lucky


Lucky je 10 ročný Zlatý retriever trpiaci na dyspláziu bedrových a lakťových kĺbov. O dysplázii bedrových kĺbov vedeli už dlhšiu dobu, ale prejavy tej lakťovej sa začali objevovať až tento rok, preto sa hneď po diagnostike rozhodli pre rehabilitácie, aby sa Lucky cítil čo najdlšie fajn a nič ho neobmedzovalo.

Fešák bol veľmi dobrý pacient a terapiu si užíval a krásne spolupracoval. Najskôr absolvoval bowenovu masáž na celkové uvolnenie fascii a svalov a následne som mu dornovou metódou ošetrila a usadila kĺby, Lucky to veľmi nevyhral lebo každý jeden kĺb je určitou mierou poškodený, kde nemá dyspláziu tam má artrózu v pokročilejšom štádiu sprevádzanú opuchom kĺbu. Ale podstatné je, že stále má veľkú chuť sa hýbať a tešiť, aj keď musí byť liekoch proti bolesti.
Okrem patologických kĺbov mal Lucky aj posnutú panvu a 4. a 1. krčný stavec.

23.9.2016 - podstúpil Lucky kontrolnú terapiu, ktorá veľmi potešila. Všetko už bolo na svojom mieste, ani panva ani krk nepotrebovali viac dousádzať. Venovali sme sa teda znovu najmä kĺbom a masáži. Čo ma potešilo, tak lieky proti bolesti sa znížili a už úspešne funguje len na štvrtinovej dávke. Na dalšiu terapiu skúsime kĺby podporiť ešte bylinnou terapiou, aby sa mohli vysadiť prípadne úplne.