Nuttah

Nuttah


Nuttah je 6 ročný valach plemena Americký klusák. Vzhľadom na svoj mladý vek si už toho veľa prežil, obsadnutý v mladom veku a v tréningu na klusácke dostihy sa mu pravdepodobne prihodil úraz, ktorý predchádzajúci majiteľ zamlčal a následne bol predaný terajšej majiteľke, našej dornáckej kolegynke, ktorá sa o neho s láskou stará a bojujú s jeho problémami, ktoré sa verím zastabilizujú.

Nuttah absolvoval prvé ošetrenie mojou kolegynkou MVDr. Andrejkou Mackovou v apríli 2016, čo mu veľmi pomohlo, no postupne sa problém znovu vrátil, začal hádzať hlavou, fŕkať a mať výtok z nosa, a aj posun panvy sa vrátil. Kedže dýchacie cesty boli veterinárne vyšetrené a nič sa nenašlo, kedže majiteľka dornuje psov, vedela, že problém môže vychádzať aj z posunu prvého krčného stavca - a tak aj bolo. Kedže kolegynka nemala cestu a my (s kolegynou Martinou Bielčíkovou) áno, navštívili sme tentoraz Nuttaha my.

Našli a napravili sme posun panvy, jemne posunuté lumbálne stavce a spomínané krčné stavce, hlavne C1 čiže Atlas, ktorý zapríčinil vyššie písané problémy. Ďalší z Nuttahových problémov sú kopytá, ktoré sa mu príliž roztahujú a rýchlo odrastajú, má na nich zlé uhlenie a na zadnej ľavej končatine aj kravský postoj. Odporučili sme jednoznačne otropedický trim, a ten čo najrýchlejšie. Správnou úpravou kopyta sa dá odstrániť aj chybný postoj, aj sa zvýši pravdepodobnosť, že sa mu panva nebude tak rýchlo vracať do zlej polohy.

Podla ohlasu majiteľky dornovka pomohla, problémy s hlavou odišli a už čaká na nášho kolegyu, na ortopedický trim.