Bady

Bady

Bady


Bady je 7 mesačné šteniatko plemena Entlebušský salašnícky pes, ktorý aj napriek testovaným rodičom s 0 rtg trpí dyspláziou bedrových kĺbov. Tento problém by ani nezistili, keby nezačal krívať naopak na prednú labku a absolvoval RTG vyšetrenie. Pre neprestávajúce krívanie a čisté rtg snímky sa na doporučenie rozhodli pre Dornovu metódu.

Badynko bol spočiatku nedôverčivý, zatuhnutý a uštekaný, ale postupne zistoval, že celé ošetrenie je veľmi príjemné a nemusí sa ničoho báť. Našla som problém v pravom ramennom kĺbe a problém je ten, že Bady kríva na ľavú nohu, preto má zosnímkovanú len tú. Uvidíme, či po jemnom usadení a cvičením problém odíde, alebo bude musieť ísť znovu pod RTG na podrobejšiu diagnostiku. Problémová ľavá labka bola totiž nedávno privretá do mhd dverí, takže som sa zamerala na uvoľnenie fascii a blokov v tomto mieste. Okrem labiek som našla ešte posun v panve a zatuhnutosť krku, ktorého uvoľnovanie si veľmi užíval :)

Paničku sme naučili usádzať bedrové kĺby, pretože pri mladom dysplázickom psíkovi je veľké percento zlepšenia a natvarovania jamky pri pravidelnej jemnej práci. Za mesiac máme kontrolu a podla stavu hýbania sa a krívania uvidíme čo ďalej.

11.8.2016 - Bady podstúpil 2. ošetrenie DM. Krívane postupne do 14 dní od prvej dornovky prestalo. Kontrola dopadla veľmi dobre, a to na to, že Badyno mal veľmi veselú a akčnú dovolenku. Pukanie v pravom ramennom kĺbe prestalo, panva bola posunutá len minimálne, skôr ju stačilo trošku uvoľniť a jemný posun krčného stavca upraviť. Nadalej majú za domácu úlohu usádzať bedrové kĺby a opakovanie terapie podla potreby - správania sa a pohybu psa.