Master

Master


Master je 14 ročný kríženec anglického plnokrvníka, ktorý je v súčastnosti využívaný ako hobby koník. Bohužiaľ jeho meno nezodpovedá jeho postaveniu v stáde, kde je až na samom spodku, a preto jeho telo po 14 rokoch vyzerá tak, ako vyzerá... Tiež má za sebou aj nepekné spomienky. Jedna z nich napríklad viditeľná aj po 7 rokoch u novej majiteľky - ošúchaná ľavá lopata panvovej kosti vraj od zapriahania u predchádzajúceho majiteľa, ktorá dodnes nezarastá.

Master taktiež patrí k šťastným koňom, celodenný pobyt na pastve s prístreškom, kopytá v starostlivosti Lucie Drdovej, ale keďže problém s ohýbaním na pravú stranu neprestáva, rozhodli sa aj v rámci prevencie pre Dornovu metódu.

Celá pravá hrudná končatina, ktorá je aj problémová sa javila veľmi citlivo. Zatuhnuté lopatky a svalstvo. Jemný posun, skôr len zatuhnutie panvy, ale dosť veľký problém (asi najvýraznejší zo všetkých) bol práve v krku, a to v 6-7 krčnom stavci smerom doprava, čiže v brachiálnom plexe tejto končatiny. Pokúsila som sa stavec upraviť, veľmi pekne stavec povolil. A jemne uvolniť potreboval aj prvý krčný stavec.

Na nasledujúcej kontrolnej terapii stavec skontrolujeme a prípadne dousadíme, ale inak mal Masterko všetko fajn.