Renome

Renome


Keby kone mohli kričať a rozprávať, tento 15 ročný valach slovenského teplokrvníka by veru mal o čom... minimálne 8 majiteľov, z toho jeden veľmi známy lieskovský....zničené šľachy, rany po starých úrazoch, posuny kostí po veľmi vážnych úrazoch a veľké zlé zápisky v psychike tohoto milého zvieraťa. No karta sa obrátila a konečne sa dostal do dobrých podmienok. Je z neho hobby koník a majiteľka mu dopriala aj Dornovu metódu, ktorú veru potreboval.

So značne nalomenou psychikou, ktorú na nom zanechali ludia sa majiteľka krásne popasovala a Renome už znovu dôveruje ľuďom. Aj preto sa nám dnes nechal ošetriť. Už na prvý pohľad nám bolo podľa pohybu rozkladania váhy jasné, že má toho za sebou veľa. Najvýraznejšie bila do očí posunutá panva, brutálne vyosená zrotovaná krížová kosť a zrotované a vyosené chvostové stavce do "zajačieho chvostíka". Majiteľka vedela, že v minulosti zažil veľmi vážny úraz panvovej oblasti. Podľa toho, čo sme dnes videli, ale hlavne na ohmat cítili, musel mať minimálne v chvostových stavcoch, ak nie aj v krížovej kosti, zlomeniny či praskliny, nehovoriac o traume mäkkého tkaniva.

Túto prvú terapiu sme sa zamerali na celkové uvoľnenie a sprístupnenie týchto oblastí na napravenie. Podstúpil kompletnú bowenovu masáž + prebankovanie problémových oblastí - tj. celej panvy a krížovej kosti. Napravenie a uvoľnenie vyosených a zatuhnutých lumbálnych stavcov a napravenie krčných stavcov.

Po kompletnom prebankovaní a následnom uvoľnení a len jemnučkej manipulácii s kosťou došlo u Renka k veľkej úľave, ktorá sa prejavila uvoľenením, pohyblivejším chvostom, spokojným premľaskávaním a uvoľneným pinďúrom. Samotnú panvu sme ešte nemohli naprávať, už by toho bolo na prvé ošetrenie veľmi veľa. Tá príde na rad o mesiac.

Renome je jeden z tých koní, kedy sme majiteľom veľmi vďačné, že sa pre Dornovu metódu rozhodli. Veríme, že na svojom zverencovi uvidia rozdiel a nebudú ľutovať, aj keď jeho stav vyžaduje viac ošetrení.