Tino

Tino


Tino je 10 ročný valach plemena Trehpaard. Patrí medzi kone narodené pod šťastnou hviezdou. Celý svoj život prežil v dobrých rukách, čo sa odzrkadlilo aj na jeho milej a komunikatívnej povahe.

Dornovu metódu mu dal majiteľ spraviť preventívne. Tohoto činu sa chopila kolegynka Martina Bielčíková, lebo (pravdu povediac) ja s mojou výškou a váhou by som to asi veľmi nedala, nakoľko aj kolegynka mala čo miestami robiť.

Prekvapivo táto hora koňa veľmi krásne spolupracovala a až na tažké nohy sa naprával úplne klasicky ba priam až lepšie ako kone jazdeckých rozmerov. Rýchlejšie pochopil a pri práci pomáhal. Vďaka tomu sa veľmi pekne podarilo napraviť zrotovanú panvu, ktorá sa aj pre lepšie uvoľnenie vybankovala. A rovnako veľmi ochotne spolupracoval aj pri usádzaní krčného stavca, ktorý bol veľmi výrazne zrotovaný. Veľmi citlivo reagoval na celú ľavú stranu, hlavne na ľavú zadnú končatinu, kde ma v mieste ukončenia meridiánu pečene a sleziny výraznú preliačinu na kopyte, čo predstavuje zastavenú a ubrzdenú energiu v týchto dráhach.

Želáme veľa radosti a voľného šťastného pohybu po pastvinách.