Mayla

Mayla


Mayla je mladý psík kríženca anglického buldoga a staforda. No od ranného veku ju však trápia pohybové obmedzenia. Podrobenjšiu diagnózu nemá, môžeme však podľa klinických príznakov (iných pacientov s potvrdenou neurologickou dignózou) predpokladať chronický problém s platničkami, alebo vrodené zúženie miechového kanála.
K problémom nepridal ani fakt, že si zlým pohybom natiahla krížový vaz na zadnej panvovej končatine, a šetrením tejto nohy došlo k nerovnomernému osvaleniu končatiny a tým aj ku skríženiu panvy, ktoré všetky problémi ešte zhoršila.

Mayla už dlhšie podstupovala terapie inde, no tento rok prišla k nám. Po dornovskej stánke je to uplne zdravý pes, na ktorom som rovnala spomínanú panvu a dornovka je vždy robená len preventívne, aby sa vplyvom posunov nezačal jej stav opatovne prinavracať. Momentálne je už mimo kľudového režímu, začína chodiť na cvičák a opatrne robiť obrany čo ju veľmi baví, a prispieva aj jej psychike. Zbytočne budete mladého psa obmedzovať, lebo čo keď... tým pádom sa začne ľutovať aj on sám a opustí sa. Tým, že Mayle bol znovu rozumne umožený pohyb a aktivity, prinavrátila sa jej chuť hýbať sa. Z fyzio hľadiska už len treba rovnomerne stabilizovať svalstvo zadných končatín, preto som majiteľom odporúčala absolvovať dog fitness - cvičenie na loptách a pod. 

Nasledujúce mesiace, pokiaľ bude oporný aparát v poriadku máme naplánovanú Shiatsu a Meridiánovú masáž, aby sme sa touto alternatívnou cestou pokúsili podporiť časté tráviace problémy a alergie.

Ďakujem za prejavenú dôveru, a verím, že postupne môžeme naše stretnutia s Maylou predlžovať, aby sme sa videli čo najmenej. :)