Diuš

Diuš

Diuš


Mačička Diuš bola útulková mačka, ktorá dosť dlho čakala na svoju adopciu. Dopomohol jej k tomu skvelý podnik v Bratislave, mačacia kaviareň Mačinézy, kde sú ubytované vždy 3 mačičky, ktoré robia ľudom radosť svojou prítulnou povahou a zároveň vyzerajú svojho nového majiteľa.
Kedže jej minulosť nie je známa, môžme sa len domnievať, čo sa mohlo stať. Už v útulku sa totiž zistilo, že Diuš má velké bolesti chvosta. Absolvovala sériu vyšetrení kde rtg snímok ukázal atrózu chvostových stavcov. Do budúcna ak by problém pretrvával, bola navrhnutá amputácia. Bolestivosť chvosta sa naštastie zastabilizovala. Ale aj napriek tomu som bola požiadaná o "predornovanie" mačičky. Trošku som váhala, lebo dornovanie mačiek je zložitejšie, mačka musí chcieť a chce väčšinou len vtedy keď už je veľmi zle. No bola som ubezpečená, že Diuš si užíva akú koľvek formu priazne a ošetriť sa určite nechá.
Dornovsky som našla len jemný posun krížovej kosti a prvého chvostového stavca, inak tam na pohmat bolo všetko ok (atróza z rtg tam je, ale tú na pohmat nie je cítiť). Spočiatku keď zistila, že som ju neprišla hladkať ale ošetrovať protestovala, ale nakoniec sa nechala prehovoriť a počas uvoľnovania chvostových fascii zaspala :) (viď foto).
Myslím si, že pokiaľ dohliadnu aby chvost neprechladol a nedôjde k úrazu typu - pád na zadok, Diuš o svoju mačaciu hrdosť nepríde.